Resultatlista Kanallöpet 2022

21 km M

Placering Namn Ort/Förening Tid
1 Oskar Åhrén Motala AIF 1:17:17
2 Albin Carlsson IK Akele 1:17:32
3 Kalle Andersson IK Akele 1:17:50
4 Joakim Jonsson Eksjö Södra 1:18:54
5 Rickard Starräng Björkfors Goif 1:19:16
6 Yury Leonenko Finspångs AIK 1:22:06
7 Jimmy Iby IKHP 1:22:52
8 Nicolas Pirot IK Akele 1:23:28
9 Fredrik Larsson LINKÖPING 1:25:27
10 David Karlsson Mind Triathlon 1:25:30
11 Peter Levin IK Akele 1:25:53
12 Anders Gredin Landeryd Linköping 1:26:31
13 Rikard Andersson IK Akele 1:27:09
14 Jan Johansson LK Nyköping Runners 1:28:08
15 Filip Gert LINKÖPING 1:29:25
16 Tom Axelsson IK Akele 1:31:10
17 Andreas Ottestig IK NocOut 1:32:01
18 Christian Domfors Tjalve IF Norrköping 1:32:20
19 Markus Petersson IK NocOut.se 1:33:25
20 Anders Nilseryd IK Akele 1:34:10
21 Milos Antic Linköping 1:45:16
22 Staffan Häggeborn IF Start 1:47:30
23 Rickard Wall Vikingstad 1:47:54
24 Anders Kristensson Täby IS Friidrott 1:49:06

21 km K

Placering Namn Ort/Förening Tid
1 Elmina Saksi Tjalve Friidrott 1:23:57
2 Fanny Gustafson Motala AIF 1:28:34
3 Jenny Rask IK Akele 1:36:50
4 Josefine Pålsson Ånge 2:11:02

21 km

Placering Namn Ort/Förening Tid
1 Johan Löfberg Mjölby 1:28:56
2 Björn Fredriksson Vaggeryds SOK 1:29:15
3 Petter Ahnoff Norrköping 1:29:22
4 Magnus Thorstenson Vreta SoMK 1:30:29
5 David Karlsson Vimmerby 1:31:42
6 Fredric Hedlund Mörkarna Triathlon Norrköping 1:31:51
7 Johan Jensen Sjöfartsverket Oxelösund 1:31:51
8 Ola Nygren Västerås Squash Club 1:32:09
9 Martin Olsson Linköping 1:33:15
10 Mikael Skagerdal Linköping 1:33:34
11 Lars Abrahamson Hjerpe ES Tri Team Norrköping 1:34:41
12 Magnus Claesson Norrköping 1:35:07
13 Christoffer Andin Ljungsbro 1:35:57
14 Linn Lunsjö Vreta somk 1:36:23
15 Vojin Bozovic Linköping 1:37:16
16 Johan Ljungdahl JE-Runners! 1:37:36
17 Emil Marinus Vreta SoMK 1:37:44
18 Henrik Sandén Linköping 1:37:45
19 Jonas Eriksson IK Nocout 1:38:31
20 Maria Rosén Linköping 1:39:49
21 Johanna Fordell Borensberg 1:40:19
22 Alexander Nilsson Linköping 1:40:30
23 Erik Aspeqvist Vreta SoMK 1:41:44
24 Kristian Karlefur Ljungsbro 1:42:03
25 Staffan Söderberg Norrköping 1:42:15
26 Peter Halvarsson Linköpings Allmänna Schacksällskap 1:42:19
27 Johan Åhs Norrköping 1:42:52
28 Niklas Kristofersson Linköping 1:43:15
29 Anna Ohlsson Vadstena 1:44:15
30 Katarina Eriksson LK Nyköpings Runners 1:44:21
31 Erik Emborg Berg 1:44:22
32 Ludvig Åhlin Bialitt Sportklubb :-) 1:44:30
33 Erika Åhlin Bialitt Sportklubb :-) 1:44:30
34 Ioannis Gkaintatzis Motala 1:44:37
35 Tomas Holgersson GAMLEBY OK 1:44:48
36 Berne Strand Vreta SoMK 1:44:55
37 Eric Jacobsson Linköping 1:45:55
38 Pelle Zeijlon Linköping 1:46:07
39 Marten Isaksson Linköping 1:46:13
40 Peter Fränngård Linköping 1:46:13
41 Per Neiderud SSSS (Sollentuna Södra Sportsällskap) 1:47:41
42 Tommy Alm _ 1:47:59
43 Martin Svanäng Ljungsbro 1:48:23
44 Jörgen Furuhjelm Linköping 1:48:25
45 Edvard Jarlet Norrköping 1:49:01
46 Anna-Lisa Lundqvist TGOK 1:49:10
47 Johanna Sinko Ålberga 1:49:23
48 Axel Kinell Ljungsbro 1:50:27
49 Dominique Siivonen Ödeshög 1:50:49
50 Sixten Folebäck Örebro 1:50:50
51 Andreas Josephson Norrköping 1:51:08
52 Martin Bruck Linköping 1:51:15
53 Mattias Klein ES TRI Team Sweden 1:51:18
54 Mari Bender Borensberg 1:51:31
55 Carl de Vries Oskarshamn 1:51:51
56 Sandra Wirdby Motala 1:51:55
57 Michal Moscicki Ljungsbro 1:52:02
58 Daniil Paltsikov Linköping 1:53:39
59 Örjan Dahlström Ljungsbro 1:53:44
60 Peter Käll Nocout 1:53:48
61 Alexander Skoglund A&A Adventures 1:54:59
62 Angelica Arvebring Linköping 1:54:59
63 Lukas Ullbrandt Mjölby 1:55:30
64 Peter Magnusson Mjölby 1:55:31
65 Therese Skogstad Granath Borensberg 1:55:58
66 Andreas Hansson Växjö 1:56:17
67 Erik Lindahl Klockrike 1:57:08
68 Leif Granström Björsäters SK 1:57:16
69 Linus Lanker Ljungsbro 1:57:54
70 Hugo Brisman Ljungsbro 1:58:01
71 Patrik Eliardsson Linghem 1:58:15
72 Sarah Purvins Runacademy 1:58:17
73 Patric Järleskog Axa Sports Club 1:58:22
74 Pekka Vähäkangas Finspång 1:58:32
75 Erik Ferm Linköping 1:58:44
76 Iris Santeliz Ödeshög 2:00:19
77 Lukas Lorentzon Linghem 2:00:43
78 Lotta Haraldsson Motala AIF Orientering 2:01:52
79 Karolina Sköldestig IK Akele 2:03:02
80 peter andersson Motala 2:03:17
81 Ebba Hjorth Sturefors/- 2:04:48
82 Malin Hjorth Sturefors/- 2:04:48
83 Ilya Kits Linköping 2:05:30
84 David Josephson Norrköping 2:05:40
85 Joel Josephson Norrköping 2:06:27
86 Fredrik Ljunge Ljungsbro 2:06:35
87 Lars-Erik Ignell Finspång 2:07:14
88 Sandra Magnusson Korskrog 2:07:25
89 ANA GUTIERREZ JARA Gamleby OK 2:10:27
90 Anders Hultman Gamleby OK 2:11:38
91 Lars Linnér Motala 2:11:49
92 Rikard Hagman Ljungsbro 2:13:17
93 Malin Pripp Norrköping 2:13:23
94 Per Ekenger Gamleby OK 2:13:45
95 Tommy Alfredsson Linköping 2:13:55
96 Matti Pylkkänen Gamleby OK 2:17:10
97 Marcin de Kaminski CRD Runnerds 2:17:29
98 ANNELI JOHANSSON Linköping 2:22:36
99 Ulf Wennlo Oxelösund 2:32:45
100 Jimmy Wentzell Vreta SoMk 2:36:01
101 Emilia Wentzell Linköping 2:36:01
102 Mattias Josephson Norrköping 2:37:24

10 km

Placering Namn Ort/Förening Tid
1 Tage Askling IK Akele 0:37:17
2 Emelie Eriksson Stora Skedvi IK SOFF 0:38:49
3 Mikael Kahlström IK Akele 0:39:30
4 Christoffer Henningsson Västervik 0:45:29
5 Simon Granqvist IK Akele 0:45:43
6 Claire Erlandsson Stockholm 0:46:15
7 Jonathan Sundin Akele 0:46:15
8 Mattias Granqvist IK Akele 0:46:27
9 David Molin Kiosken RI 0:46:51
10 Cornelia Idoff IK Akele 0:49:11
11 Fredrik Weyde Vikingstad 0:49:23
12 Isak Fredriksson Vaggeryds SOK 0:50:18
13 Signe Domfors Tjalve IF Norrköping 0:50:23
14 Klara Brogren Järfälla 0:50:41
15 Frida Idoff IK Akele 0:51:31
16 Fredrik Jaoizon Mjölby 0:53:04
17 Johanna Dalgaard Mjölby 0:53:17
18 Hanna Domfors Tjalve IF Norrköping 0:54:29
19 Christer Björklund Ljungsbro 0:54:44
20 Helén Karlsson Löpargänget i Motala 0:55:41
21 Mårten Björk Linköping 0:56:34
22 Edvin Romberg NIOMA 0:57:15
23 Maria Romberg NIOMA 0:57:15
24 Johannes Josephson Motala 0:57:25
25 Fredrik Gunnarsson SJ AB Borensberg 0:57:35
26 Ida Ross IK Akele 0:57:54
27 Rebecca Asserhed Örebro 0:57:55
28 Emma Lager Hedlund Running Club 0:58:13
29 Elin Lundell Habo 0:58:16
30 Klas Englund Ljungsbro 0:58:17
31 Mimmi Johansson Linköping Akele 0:58:33
32 Carina Pettersson Vreta SMOK 1:00:03
33 Åsa Karlsson Ljungsbro 1:00:15
34 Liselotte Ljungsbro 1:00:36
35 Stefan Romberg NIOMA 1:01:51
36 Karin Linderyd Linköping 1:02:11
37 Annika Forsberg Vreta SMOK 1:02:53
38 Sofie Rydén Ljungsbro 1:03:34
39 Stina Andersson Nykil 1:03:43
40 Elisaveta Present Hasselgren - 1:05:24
41 Börje Hjorth Sturefors/- 1:08:07
42 Beatrice Akkoc Stockholm 1:12:30

5 km

Placering Namn Ort/Förening Tid
1 Kevin Bodén KFUM ÖREBRO 0:17:35
2 Fredrik Widfeldt Tjalve 0:21:49
3 Lovisa Heinz Västerviks OK 0:22:08
4 Niklas Stevve Runacademy Linköping 0:25:10
5 Moa Skansén Nyberg Ljungsbro 0:25:56
6 Arvid Harrby Borgö Vreta Skid och Motionsklubb 0:26:04
7 Joacim Harrby Vreta Skid och Motionsklubb 0:26:56
8 Mia Eklöw Borensberg 0:26:59
9 Jesper Wentzell Vreta SoMK 0:27:33
10 Göran Svensson Borensberg 0:27:58
11 Hanna Carleklev Linköping 0:28:09
12 Adrian Glavich Sandell OK Roxen 0:28:13
13 Filip Johansson Värnamo 0:28:14
14 Lova Slänsby Motala AIF Friidrott 0:28:36
15 Levi Onelöv Ljungsbro 0:28:37
16 Ellen Askling IK Akele 0:29:07
17 Sofia Larsson Vreta Skid och Motionsklubb 0:29:11
18 Johan Lindgren IK Akele 0:29:12
19 Josefin Johansson Vadstena 0:30:06
20 Per Karlsson Vadstena 0:31:25
21 Olle Pettersson Pröjts Norrköping 0:32:12
22 Per-Olov Pettersson Vreta Kloster 0:32:14
23 Lena Johansson Vadstena 0:32:55
24 Elvin Hakala Lemunda Starka Wiljor (LSW) 0:32:57
25 Anna Ljungmark Ljungsbro 0:33:04
26 Lars-Magnus Jonson Ljungsbro 0:33:08
27 Albin Åhlin Bialitt Sportklubb :-) 0:33:09
28 Stefan Malmborg Motala 0:34:00
29 Erika Wentzell Motala 0:34:08
30 Åsa Frisk Runacademy 0:34:25
31 Jeanette Lundell Habo 0:34:40
32 Ester Lundell Habo 0:35:55
33 Charlie Ohlin Vreta Kloster 0:36:15
34 Malin Ohlin Vreta Kloster 0:36:15
35 Victoria Johansson Linköping 0:36:16
36 Noomi Onelöv Ljungsbro 0:36:22
37 Lina Harrby Borgö Vreta Skid och Motionsklubb 0:37:51
38 Eric Harrby Borgö Vreta Skid och Motionsklubb 0:37:52
39 Ida Borgö Vreta Skid och Motionsklubb 0:37:52
40 Emma Ekstrand Ljungsbro 0:38:41
41 Mats Karlsson Vadstena 0:38:42
42 Oliwia Karlström Borensbergs IF 0:41:21
43 Katrin Larsson Ljungsbro 0:41:33
44 Yvonne Karlsson Vadstena 0:43:51
45 Katanna Present Motala 0:44:01
46 Thea Helge Vadstena 0:47:21
47 Maria Pettersson Åby, Norrköping 0:56:25
48 Sarah Cederström Ljungsbro, Linköping 0:56:25

Stavgång

Placering Namn Ort/Förening Tid
1 Pernilla Carleklev Kulltorp 0:45:05
2 Bengt-Olov Andersson LK Nyköpings Runners 0:50:01